Facility Schedule for Sun 03-24-19

Open at: 08:00 AM
Close at: 11:59 PM

Remember to arrive early and grab your player card!

 

Fields 1-3  Indoor Fields at Portage

Field 4  Indoor field at Oshtemo

Field 5  Futsal Court at Oshtemo

Field 6  Training Field at Oshtemo

Field 7  Batting Cage at Oshtemo

Field 8-10  Outdoor fields at Portage 

 

Extreme Weather Policy

In the event of extreme weather, please call us at 269-329-0171 or check our website and social media platforms for updates on the status of the building.  If we close the building for any reason, we will update our website, social media, and contact the team manager.  If your team decides the weather is too dangerous to travel, please have the team manager reach out to us and we will do our best to reschedule.  Please check on the status of your game with your team manager first. 

 

 

Please select a date for which you'd like to see the facility schedule.

Field Portage 1

Schedule Duration Information
From: 07:45 AM
To: 08:40 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU9B BC FIRE FLAMES FORCE EAGLES 4 - 7
From: 08:40 AM
To: 09:35 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13B PSC ASHTON SZ PUMAS U12 2 6 - 3
From: 09:35 AM
To: 10:30 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU10A LADY KNICKER KICKERS LETTUCE BEAT YOU 6 - 2
From: 10:30 AM
To: 11:25 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13B MARSHALL DALE FORCE BALLHAWKS GREEN 2 - 4
From: 11:25 AM
To: 12:20 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU10B RASC WILLIAMS KSC KIRK U10B 10 - 4
From: 12:20 PM
To: 01:15 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13A RASC BALKS MARSHALL DALE 11 - 1
From: 01:15 PM
To: 02:10 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU12B RASC SHAQ FORCE FURY 2 - 6
From: 02:10 PM
To: 03:05 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU10A STING MCCLELLAND PSC BABA GREEN 8 - 3
From: 03:05 PM
To: 04:00 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU12B MARSHALL DENT SZ FIREBIRDS 7 - 4
From: 04:00 PM
To: 04:55 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBA BANDITS SZ SCORE CITY 12 - 3
From: 04:55 PM
To: 05:50 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBA BANDITS SCRUBS FC 5 - 6
From: 05:50 PM
To: 06:45 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU14B BC FIRE INFERNO FORCE SC WHITE LESLIE 1 - 3
From: 06:45 PM
To: 07:40 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
MO30A SZ CHEEKY NORDIC VIKINGS 13 - 9
From: 07:40 PM
To: 08:35 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
MO30B SZ RADRAB KANGAROOS 4 - 1

Field Portage 2

Schedule Duration Information
From: 07:45 AM
To: 08:40 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU14A FORCE SHOCKWAVE PSC LIGHTNING WILLIAMS 9 - 5
From: 08:40 AM
To: 09:35 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU14A PSC STORM STING LAPOINTE 4 - 5
From: 09:35 AM
To: 10:30 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU11B FORCE LUCAS PSC WARPIGS 2 - 3
From: 10:30 AM
To: 11:25 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU9A PSC DEE MU BLUE DEVILS 8 - 0
From: 11:25 AM
To: 12:20 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU9A PSC DEE SZ PSC WHITE LIGHTNING 4 - 7
From: 12:20 PM
To: 01:15 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU10B RASC LOUNSBURY U9B SZ FUSION 19 - 4
From: 01:15 PM
To: 02:10 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13A RASC LOUNSBURY U13B PC UNITED PLUS 13 - 4
From: 02:10 PM
To: 03:05 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13B RASC LOUNSBURY U12B MIDWEST HUBBARD 9 - 5
From: 03:05 PM
To: 04:00 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU12B FORCE PRIDE MORGAN RASC THUNDERBOLTS 3 - 7
From: 04:00 PM
To: 04:55 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBC BC FIRE BEHNKE RASC BARÇA 6 - 2
From: 04:55 PM
To: 05:50 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBC KALAMAZOO COUGARS MISFITS 9 - 7
From: 05:50 PM
To: 06:45 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU14B TR THUNDER CATS FORCE FAUPEL 2 0 - 11
From: 06:45 PM
To: 07:40 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
MO30A RED ARROW BIGGBY 2 FC 1 - 10
From: 07:40 PM
To: 08:35 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
MO30B SZ WARPIGS TIM NENDORF 4 - 7

Field Portage 3

Schedule Duration Information
From: 08:40 AM
To: 09:35 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU14A BROS OTSEGO 5 - 8
From: 09:35 AM
To: 10:30 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU12A PSC WHITE JEZEWSKI FIRST TOUCH 1 - 14
From: 10:30 AM
To: 11:25 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU12A MIDWEST CLEMENTS YOUNG VOLCANOS 1 - 9
From: 11:25 AM
To: 12:20 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13B PSC POWER U13B BLUE FIRE 1 - 3
From: 12:20 PM
To: 01:15 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU13C SZ FLYING EAGLES RED FIRE 2 - 7
From: 01:15 PM
To: 02:10 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU11A DIAGONALS MIDWEST GROGGEL 4 - 9
From: 02:10 PM
To: 03:05 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU12B FORCE PRIDE LEROUX FORCE PRIDE MARTA 4 - 2
From: 03:05 PM
To: 04:00 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU12B PSC GREEN GATORS RASC METELKA 4 - 3
From: 04:00 PM
To: 04:55 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBD DELTON MAROON FORCE OUTLAWS 2 - 5
From: 04:55 PM
To: 05:50 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBC FORCE SHOCKWAVE GREEN PARCHMENT SC 8 - 10
From: 05:50 PM
To: 06:45 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBD LOS PERROS PARCHMENT SC MAROON 10 - 3
From: 07:30 PM
To: 09:30 PM
120 minutes
Activity Event Type
Scheduled Event Kalamzoo Titans

Field Oshtemo 4

Schedule Duration Information
From: 07:45 AM
To: 08:40 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU10B PSC LIGHTNING BURHANS FORCE MAGIC 8 - 2
From: 08:40 AM
To: 09:35 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU11B PSC TURF QUEENS FORCE TORNADOS 3 - 6
From: 09:35 AM
To: 10:30 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU11B PSC TURF QUEENS MI FLAMES SC U11 2 - 9
From: 10:30 AM
To: 11:25 AM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU11A PSC GREEN PINEAPPLES MIDWEST STARS 4 - 2
From: 11:25 AM
To: 12:20 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU11B BC FIRE CRACKERS FORCE TSUNAMI 3 - 4
From: 12:20 PM
To: 01:15 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU11A JH LAWN CARE LIGHTNING WHITE 3 - 8
From: 01:15 PM
To: 02:10 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU10B FORCE RAPTORS WHITE SZ BLUE JAYS 6 - 5
From: 02:10 PM
To: 03:05 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU11A VOLT VENOM MIDWEST HAMILTON 6 - 4
From: 03:05 PM
To: 04:00 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
GU10A PSC WHITE PINEAPPLES BC FIRE IGNITE 0 - 12
From: 04:00 PM
To: 04:55 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBD BULLDOGS LAWTON DEVILS 10 - 3
From: 04:55 PM
To: 05:50 PM
55 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
HSBA RASC REGULATORS GOMD 3 - 2

Field Oshtemo 5

Schedule Duration Information
From: 01:00 PM
To: 02:00 PM
60 minutes
Activity Event Type
Scheduled Event Futsal

Field Oshtemo 6

Schedule Duration Information
From: 10:30 AM
To: 11:10 AM
40 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU8A ORANGE TIGERS U8 R WILSON L&L 2
From: 11:15 AM
To: 11:55 AM
40 minutes
Division Home Team Visitor Team Result
BU8A SZ RAPTORS R WILSON L&L
From: 12:00 PM
To: 01:30 PM
90 minutes
Activity Event Type
Scheduled Event PSC Knight
From: 01:30 PM
To: 02:00 PM
30 minutes
Activity Event Type
Scheduled Event Phil

Field Oshtemo 7

Schedule Duration Information

Field Portage 8

Schedule Duration Information

Field Portage 9

Schedule Duration Information

Field Portage 10

Schedule Duration Information